[Wywiad] Najlepszy Shielding i Distance Fighting na Tibii

Artykuły opublikowane na stronie.
Post Reply
Sir Dzidek
Administrator
Administrator
Posts: 1462
Joined: 11 Jan 2012, 02:54
Character: Sir Dzidek
Guild: Majestic Lords

[Wywiad] Najlepszy Shielding i Distance Fighting na Tibii

Post by Sir Dzidek »

Witajcie Tibijczycy, dziś chcemy zainaugurować sekcje Wywiadów. Na początek przedstawiamy Wam wywiad z aktualnym Top Shielding i Top Distance fighting w Tibii, royal paladinem Diigoo, mieszkańcem Danery. Zaczynamy!

GuildStats: Możesz powiedzieć coś o sobie? Jak się nazywasz, gdzie mieszkasz, ile masz lat, czym się zajmujesz?
Diigoo: Nazywam się Rodrigo, mieszkam w Recífe, Brazylia, miasto z wieloma plażami, wspaniałymi ludźmi, wliczając w to mnie ;D Mam 25 lat, aktualnie jestem przedsiębiorcą.

GuildStats: W jaki sposób zacząłeś grać?
Diigoo: Z Tibią spotkałem się koło 8 lat temu, to było na czacie gdzie jakiś gość zapytał czy ktoś gra w Tibię, jako że nic ciekawego nie robiłem zapytałem go o szczegóły, ściągnąłem grę i zacząłem grać w Tibie, która jak dla mnie wyglądała kiepsko.

GuildStats: Na którym świecie zacząłeś grać?
Diigoo: Było parę światów. Na początku byłem trochę zakłopotany gdzie powinienem stworzyć moją postać, jednak Libera była tym światem, który wybrałem i zacząłem grać wspólnie z moją siostrą, na różnych postaciach rzecz jasna =P

GuildStats: Czy Diigoo był Twoją pierwszą postacią?
Diigoo: Tak, to moja pierwsza postać. Myślę, że jeżeli masz wiele postaci i grasz bez botów (rzecz jasna), jest dużo trudniej stworzyć potężną postać. Powód jest prosty, zamiast spędzać czas i rozwijać jedną postać, dzielisz swój czas na parę różnych postaci...
Image
Diigoo zdobywa level 192.

GuildStats: Co Cię skłoniło do wyboru paladyna? Powiedz nam, jakie widziałeś pozytywy podczas podejmowania decyzji.
Diigoo: Prawdę mówiąc to dość śmieszna historia. Kiedy opuszczałem Rookgaard byłem noobkiem. Nie wiedziałem nic na temat gier RPG, o profesjach, więc wyobraziłem sobie, że paladyni to profesja która używa miecza. Dlatego zostałem paladynem. Kiedy zacząłem grać, zauważyłem pewną wadę, ponieważ mój skill sworda rósł zdecydowanie wolniej w porównaniu z moimi znajomymi, miałem również mniej HP. Wtedy się spostrzegłem! Paladyni używają strzał i włóczni, od tamtego dnia wszystko było lepsze. Zauważyłem, że mogę atakować na odległość, nie wymagało to huntów i expienia z innymi, a wciąż mogłem używać magii. Dziś jestem zadowolony z tego "błędu" podczas wyboru profesji. Uważam, że paladyni są najlepsi, dużo zabawy i możliwości zarobku ;)

GuildStats: Jak przebiegł transfer na Danere?
Diigoo: Dość spokojnie, grałem zawsze na Liberze, tam były dla mnie złote czasy w Tibii, ci którzy grają tak długo jak ja wiedzą o czym mówię. Czasy te mineły, wojny się rozpoczęły, ludzie przestali grać z powodu polowań na nich, to był czas kiedy ja również przestałem grać. Jednak nałóg zawsze powodował powrót do gry. Wielu moich przyjaciół przestało grać, wielu zmieniło serwery. W tym czasie usłyszałem o serwerze, gdzie gra wiele osób z mojego miasta, Recife. Tym serwerem była Danera! Nawet chwilę się nie wahałem, zwołałem znajomych, którzy pójdą ze mną, przygotowaliśmy swoje ekwipunki i oto jestem.

GuildStats: Twoje skille są niesamowite, oba Distance ai Shielding, powodują nawet u Knightów zazdrośćy. Kiedy ten wyścig na szczyt się zaczął?
Diigoo: Po pierwsze, nigdy nie myślałem, że będę najlepszy w czymkolwiek. Po prostu lubiłem trenować. Patrzyłem na najlepszych na moim serwerze i inspirowałem się nimi. Wtedy skille były bardziej "wartościowe" niż dziś. Jeżeli miałeś wysokie skile, budziłeś respekt. Wtedy zacząłem zawsze gdy było to tylko możliwe. Z czasem, kiedy przeglądałem listy highscores na moim serwerze, wciąż trenowałem i w końcu udało się być najlepszym na Liberze. Jednak bycie Top na serwerze było nie wystarczające, trzeba było trenować więcej i więcej. Jeżeli patrzysz na innych jako cel, oni również mają ciebie jako cel. Jeżeli się rozluźnisz, zostajesz z tyłu... Moim priorytetem było zawsze bycie najlepszym w Distance Fighting, shielding szedł przy okazji, nie przywiązywałem do tego większej wagi. Nigdy nawet nie przypuszczałem, że prześcigne Knightów w tej kwesti. Punkt dla mnie :D (haha)

GuildStats: Jakie są aktualnie Twoje skille i magic level?
Diigoo: W tym momencie mam 134 Distance Fighting (prawie 135) i 123 Shielding (tak mi się wydaje lol), mój Magic level jest do bani, ponieważ nie zużywam many podczas treningu, z dwóch powodów:
1º zwiększy moje straty podczas treningu…
2º prawdziwe lenistwo (haha)
odpowiadając na pytanie, mój Magic level - 26.

GuildStats: Czy trening nie jest trochę nudny?
Diigoo: Powiem prawdę, tak jest. Jednak jeżeli to robisz to z czasem to zaczynasz lubić. Kluczem jest zrozumienie tego, że podczas treningu możesz robić masę innych rzeczy: szansa na zgon jest mała, a Twoja postać wciąż awansuje. To wszystko, kiedy to robisz, założę się, że to polubisz. Trening jest ważny, jeżeli jesteś paladynem czy knightem, postać musi się rozwijać, nie ma innego sposobu, musisz trenować. Mówię czasem, że trening jest skrótem do bycia najlepszym w czymś.

GuildStats: Ile czasu średnio spędzasz w grze?
Diigoo: To ważne pytanie, wielu ludzi oskarża mnie o używanie botów lub innych nielegalnych programów z powodu mojego czasu online. Czasem jednak czas online to nie wszystko, dam przykład związany ze mną:
Jak wielu ludzi wie, jakiś czas temu Cipsoft zmienił zasady i pozwolił trzymać wciśnięty hotkey, by postać została online bez łamania zasad gry. Co więcej, jest również inny sposób by utrzymać postać online nawet jeżeli zostaniesz wyrzucony z gry. Na światach PvP, gdy użyjesz na przykład pola ognia, będziesz miał "PZ locked", z tego powodu Twoja postać nie może zostać wylogowana. Jedyne co musisz więc zrobić, to wziąć potworka, który sprawi "PZ locked" i Twoja postać nie zostanie wylogowana z gry aż do zapisu serwera. Tym sposobem jeżeli postać jest online, nie oznacza że gracz jest przed komputerem, takim sposobem gracze są online ponad 20 godzin na dobę. Wiem, że to czasem nie jest w porządku, ale powinniśmy używać narzędzi, które nam dają twórcy ;)

GuildStats: Czego używasz do treningu i ile Cię to kosztuje?
Diigoo: Do treningu używam spears, kupuje ich koło 1200 i trenuje cały dzień z nimi, każda 100 spearów starcza na ok. 2h. Generalnie niektóre z nich zostają, ale lepiej ich nie wykorzystać niż miałoby ich brakować =P Wydaję ok. 11k dziennie na trening, co daje ok. 330k na miesiąc. Trenuje na Target Dummies, niestety Cipsoft stworzył te potworki by łatwiej się trenowało, teraz każdy ma możliwość posiadania wysokich skilli. Nie jest to tak trudne jak było w przeszłości.

GuildStats: Server, gdzie aktualnie grasz daje możliwość treningu w spokoju, bez problemów?
Diigoo: Tak, bez wątpliwości. Wbrew temu co mówią ludzie, Danera jest przyjaznym serwerem. Nigdy nie miałem problemów z innymi graczami, ludzie szanują innych. Tak jak mówię, na Danerze, jeżeli nie chcesz rozpocząć konfliktu, to bardzo ciężko się w niego wkręcić. Oczywiście są tutaj Power Abusers, jak na każdym innym serwerze, ale jeżeli znasz zasady i wiesz jak sobie z nimi radzić, to nie będziesz miał problemów.

GuildStats: Przejdźmy do ciekawszych rzeczy, jaki jest Twój best hit?
Diigoo: To trudne pytanie, ponieważ minęło sporo czasu odkąd testowałem hity. Z tego co pamiętam, z assasin starów mój best hit to 535 PvP i 1224 PvM, oba przy użyciu sharpshooter (Utito tempo san). Myślę, że aktualnie mogą być większe, spróbuje przetestować wkrótce.
Image
Diigoo's nowy, aktualny best hit.
GuildStats: Możemy zauważyć, że ostatnio zdecydowałeś zaprzestać zdobywać lvle, natomiast skupić się jeszcze bardziej na treningu, co jest tego powodem?
Diigoo: Tak, minęło jakoś ponad 2 lata treningu bez przerwy, nie chodzę bić lvli. Jedynie bije jakieś potworki tu i tam, ale nie długo i nie często. Głównym powodem dlaczego przestałem expić, jest związane nierozerwalnie z byciem najlepszym niestety. Ta zła strona bycia na szczycie to obawa o utratę pozycji, zrzekasz się z wielu rzeczy z tego powodu. Dlatego, kiedy widziałem, że dla wielu ludzi celem jest przebicie mnie w skillach, zdecydowałem się trenować, aby pokazać im, że jeżeli chcą być Top, muszą się nieźle postarać :P

GuildStats: Jak oceniasz zmiany w Tibii odkąd zacząłeś grać, kwestie pvp i ogólną grywalność?
Diigoo: Tak jak napisałem wyżej, Tibia ma za sobą swoje złote czasy, kiedy ciężko zdobywało się lvle, kiedy liczyły się umiejętności pvp, kiedy nie było botów, kiedy gra w Tibie była tylko rozrywką, a droga do zarabiania pieniędzy. Nie winię CipSoftu za zmiany, oni tylko zmodyfikowali grę, aby każdy mógł grac na podobnych warunkach. Największym problemem są boty. Potrzeba nam czasu, by ponownie przystosować się po każdym update, jednak z dobrymi i złymi momentami, dla mnie Tibia jest wciąż specjalną grą.

GuildStats: Nawiązując do tego, co byś zmienił?
Diigoo: Przywróciłbym z powrotem Gamemasterów i skupił się na zwiększeniu RPG w grze, co by mogło zwiększyć atrakcyjność gry.

GuildStats: Krótkie pytania?
Diigoo: Pewnie.

GuildStats: Knight?
Diigoo: Eternal Oblivion, ale jeżeli mógłbym wybrać Palyknight, to ja! XD

GuildStats: Sorcerer?
Diigoo: Ze starych czasów Setzer Gambler, aktualnie gracz Danery, Van the lethal warrior.

GuildStats: Druid?
Diigoo: Był taki gracz dawno temu, który według mnie świetnie rozwijał swoją postać, nie pamiętam czy był druidem czy sorcererem, jego nick to Will Hunting, jeżeli był magiem, to jako druida wybieram moją dziewczynę, Sephirot of Night.

GuildStats: Paladin?
Diigoo: Bez wątpliwości, jak dla mnie największy paladyn, Gugo.Chciałbym zmienić swój nick na jego cześć, jeżeli tylko bym mógł.

GuildStats: Miasto?
Diigoo: Edron, dla mnie centrum Tibii

GuildStats: Gildia?
Diigoo: Devotion z Libery, RPG FTW xD

GuildStats: Idol?
Diigoo: Nie mam żadnego, ale inspiracją był dla mnie Gugo.

GuildStats: Potworek dla zabawy?
Diigoo: Lubię zabić parę Undead Dragons, one są straszne! xD

GuildStats: Potworek do zdobywania pieniędzy?
Diigoo: Zawsze lubiłem zarabiać bijąc Lizard Chosens czy Serpent Spawns

GuildStats: Miejsce, które lubisz w Tibii?
Diigoo: Bardzo lubię North Porth, na północ od Carlin, tam gdzie mam dobre wspomnienia, zawsze kiedy przechodzę obok ogarnia mnie nostalgia.

GuildStats: Dobrze, myślę, że to już koniec naszego wywiadu! Co byś chciał powiedzieć swoim fanom, coś co może ich zainspirować do dalszej gry?
Diigoo: Dla tych których inspiruję, którzy chcieliby rozwijać postać jak ja, chciałbym powiedzieć "cierpliwość jest kluczem do sukcesu" i znieważając na trudności, jeżeli czegoś naprawdę chcesz, nie poddawaj się. To można odnieść zarówno do gry jak i do prawdziwego życia. Chciałbym również podziękować ludziom, którzy mnie wspierają, tworzą postacie tylko po to by porozmawiać ze mną, wysyłają wiadomości na forum co powoduje, że mam dalej chęci i motywacje do trenowania dalej. Dla tych którzy mnie nie lubią i mówią, że to jest marnowanie czasu, jedno pytanko, z kim jest aktualnie przeprowadzany wywiad? (haha) Chciałbym również podziękować GuildStats.eu za wsparcie i życzę Wam powodzenia w dalszej pracy =)

User avatar
Hardstyle Lazer
Chatterer
Chatterer
Posts: 156
Joined: 11 Jun 2014, 15:35

Re: [Wywiad] Najlepszy Shielding i Distance Fighting na Tibi

Post by Hardstyle Lazer »

Szkoda jednak, że wiele godzin wyskillowanych spędził poza komputerem.
Może pewnego dnia, to ze mną bedzie prowadzony taki wywiad... ;)
Zobaczymy, tymczasem brakuje mi miejsca, na zakładanie tematów, w języku Polskim, dla wolnej pogawędki na temat gry.
Only way to success, is to set the goal, and train.

Sir Dzidek
Administrator
Administrator
Posts: 1462
Joined: 11 Jan 2012, 02:54
Character: Sir Dzidek
Guild: Majestic Lords

Re: [Wywiad] Najlepszy Shielding i Distance Fighting na Tibi

Post by Sir Dzidek »

http://guildstats.eu/forum/viewforum.php?f=5 - tutaj jest ogólny temat do dyskusji :-)
A co do Diigoo, to wiesz coś więcej, czy po prostu stwierdzasz tak, bo ma najwyższy skill? :P

Psianpsiu
Senior Member
Senior Member
Posts: 70
Joined: 16 Oct 2014, 15:40
Location: Polska

Re: [Wywiad] Najlepszy Shielding i Distance Fighting na Tibi

Post by Psianpsiu »

Ciekawy i dość interesujący wywiad. :-)

wlodi0412
Novice
Novice
Posts: 12
Joined: 26 Sep 2015, 00:55
Character: Kopyta Impali
Location: Opole

Re: [Wywiad] Najlepszy Shielding i Distance Fighting na Tibi

Post by wlodi0412 »

Na tym polega skillowanie. Ludzi z niskimi skillami oczekują od tych, którzy są w topce, żeby stali i patrzyli przez 10h jak uderzają kamieniami albo spearami w jakieś śmieszne potworki. A każdy ma prawo skillować tak samo. Dla mnie Diigo to jest rzeźnik z Jastrzębia i należy się pełen szacunek, nie wielu Brazoli może liczyć na to samo z mojej strony :)
You see a magic longsword (Atk:55, Def:40).
It can only be wielded properly by knights of 140 or higher

Post Reply