Spooky Rumble in the Jungle

Wszystkie newsy pojawiające się na stronie.
Post Reply
Magis
Big chatterer
Big chatterer
Posts: 396
Joined: 12 Jul 2018, 11:51
Character: Magis
Guild: Prime

Spooky Rumble in the Jungle

Post by Magis »

Image
O nie, znowu widzę tę straszną ruinę ... To oznacza, że przez cały czas krążyłem w kółko. Świetnie, jestem kompletnie zagubiony. W tej gęstej dżungli wszystkie drzewa wyglądają podobnie.

Wszystko to, co mam ze sobą, to jedynie ten zepsuty kompas, który według starych pamiętników mojego prapradziadka był niegdyś kluczem do wielkiego bogactwa i fortuny.

Pogrzebałem się w starożytnej literaturze, ale ktoś bardzo dokładnie postarał się, aby wszelkie dowody wskazujące na istnienie takich kompasów zostały zniszczone. Zwykły kowal lub sprzedawca antyków nigdy nie byłby w stanie pomóc w naprawie mojego kompasu.
Image
Na szczęście natknąłem się na nie do końca jasne krasnoludzkie powiedzonka o specjalnym druhu będącym w ich szeregach, pobłogosławionym niezwykłymi zdolnościami kucia. Został on wysłany na tajną misję w głąb Tiquandy w środku nocy i od tamtej pory nie widziano.

Może to zabrzmieć niedorzecznie, ale moja intuicja podpowiada mi, że za tą historią kryje się trochę prawdy i ten krasnolud będzie na tyle umiejętny, by naprawić kompas. Czeka na mnie niespotykane bogactwo. Gdybym tylko mógł go znaleźć ...

Dustin Sandbridge, Ankrahumun
Image Image
Westchną, odkąd odkryłem to zaniedbane miejsce w pobliżu obozu banitów, spotkałem jedynie najdziwniejszych ludzi. Być może słuchanie ducha z emocjonalnie niestabilnym zaburzeniem osobowości było w ogóle złym pomysłem, ale moje spotkanie z tym podejrzanym krasnoludem naprawdę stanowiłoby szczyt tego wszystkiego.
Image
Jedynie pytałem o drogę do rzekomo nawiedzonej ruiny na Tiquandzie, ale ten obrzydliwy łotr od razu próbował namówić mnie, abym kupił od niego zepsuty kompas, bełkocząc coś o specjalnych szkłach i kryształach. Wygląda na to, że cały czas próbował przekonać mnie do zakupu z jego bezczelną zagrywką.

Jednakże nie było to ani miejsce, ani czas, aby rozpraszać się takimi drobiazgami. Ostatni fragment jest gdzieś ukryty w tej dżungli. Muszę to znaleźć, bo inaczej nigdy nie będę w stanie połączyć wszystkich elementów. Nexus wymaga mocy wszystkich fragmentów, w przeciwnym razie żadna śmiertelna dusza nigdy nie będzie mogla przejść przez wejście do zakopanej katedry.


Brisk Wintrey, Svargrond

Post Reply